Türk halkının en sevdiği alışkanlıklardan biri olan Dizi izleme tutkusu, kaliteli yerli dizilerin çoğalmasına ve dizi sektörünün büyümesine katkı sağlamıştır. Arz talep ilişkisine dayalı olarak çekilen yerli diziler Türkiye’de olduğu kadar pek çok Arap ülkesinde ve Türki Cumhuriyetlerde de büyük ilgi görmüştür. Yurt dışına en çok dizi ihraç eden ülkelerden biri olan Türkiye, dizi oyuncularımızın dünyaca tanınmasında etkili olmuştur. Günümüzde pek çok kişinin vazgeçemediği bir tutku haline gelmiş dizi arşivimizi inceleyerek izlemek istediğiniz yerli ve yabancı dizileri bulabilirsiniz.

Geçmişe dönüp baktığımızda hatırladığımız ilk Türk dizilerinden biri olan Perihan Abla başladığı zaman sokakların bomboş olduğunu, herkesin diziyi izlemek için televizyon başına geçtiğini hatta o dönem televizyonu olmayanların televizyonlu komşularda, siyah beyaz televizyonu olanların ise renkli televizyonu olanlarda toplandığı zamanları gülümseyerek hatırlarız. Yaşı o zamanları hatırlamaya yetecek olgunlukta olan takipçilerimizin de bildiği gibi, meşhur “Zeki Müren’de bizi görecek mi?” esprisi sadece bir şaka değil gerçeğin ta kendisidir. O günden bu güne televizyon ekranları büyüdü, siyah beyaz karıncalar yerini ultra hd kalitesinde görüntülere bıraktı. Ama dizi severlerin kaliteli dizi izleme tutkusu hiç değişmedi.

Son zamanların en çok izlenen dizilerinden tutun da birkaç bölüm yayınlandıktan sonra reyting sonuçlarına yenik düşmüş dizilere kadar pek çok alternatifi Full Film HD İzle sitemizden izleyebilirsiniz.

Suç dizileri seviyorsanız, dram, gerilim ve suç öğelerini içinde barındıran Breaking Bad, buram buram zekâ ve “sosyopatlık” kokan Sherlock,  Louisiana’da geçen True Detective size hitap edebilir. Eğer tarihi dizileri seviyorsanız Band Of Brothers, The Tudors, Spartacus dizileri ilk aklımıza gelen tarihi dizilerden bazıları. Ben komedi dizisi severim diyenlerdenseniz Shameless, How I Met Your Mother gibi seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Türk dizilerine göre süreleri daha kısa tutulan ve daha az dram barındıran, olayların baş döndürücü bir hızla ilerlediği ve çoğu arkadaş ortamının en çok konuşulan konularından biri olan en yeni yabancı dizleri izlemeniz için çok fazla nedenimiz var.

İthal ettiğimiz diziler bir tarafa, yurt dışına sattığımız ve kültürümüzün tanınmasına vesile olan yerli dizilerimiz hakkında da söylenecek çok şey var. En çok izlenen Türk dizilerinden Vatanım Sensin, Siyah inci, Bizim Hikaye, Kanatsız Kuşlar dizileri sayesinde akşamlarımızı daha keyifli geçiriyoruz. Bir sonraki bölümünü heyecanla beklerken ailemiz ve arkadaşlarımızla olası ihtimaller üzerinde kafa yoruyoruz. Konuşacak ortak konumuz olmasını sağlayan dizi izleme seansları bizi bir araya getiriyor. Bir zamanlar annelerimizin ilgiyle takip ettiği yabancı pembe dizilerdeki entrika, aşk, yalan, tutku, hırs kavramları Türk dizilerinde daha ustaca işleniyor. Hürrem Sultan, Bihter Ziyagil, Yusuf Miroğlu, Behzat Ç gibi karakterler sezon finali yaptıktan sonra bile konuşulmaya devam ettiler.

Çoluk çocuk hepimizin ilgiyle takip ettiği bir yerli dizi mutlaka vardır. Özgün senaryoya sahip dizilerimiz, yabancı dizilerden uyarlanan dizilerimiz, yerli dram dizilerimiz, yerli komedi dizilerimiz, televizyon izleme alışkanlıklarımızın belirlenmesinde de önemli rol oynuyor. Günlük hayatımızda gittikçe daha fazla yer işgal etmeye başlayan ve tekrarlarıyla birlikte 150 dakikayı aşan yerli dizileri reklamsız, tekrarsız ve kesintisiz olarak sitemizden izleyebilirsiniz.

Full Film HD İzle adresinde En çok izlenen yerli dizileri, en uzun soluklu yabancı dizileri aileniz ve sevdiklerinizle online izleyebilir ve kaçırdığınız bölümleri kolaylıkla bulabilirsiniz. Yaşamınızın zaman zaman bir aşk dizisi kadar tutkulu ve bir aksiyon dizisi kadar hareketli olmasına izin verin. Çünkü hayatın sıkıcı monotonluğundan kurtulmak yaşama hevesimizi tazeler. Seçiminiz ister yerli diziden isterseniz yabancı diziden yana olsun, bizim ekibimiz en kaliteleri dizileri izlemeniz için hep sizden yana.